Editia 40, 9-16 mai

Concert J. Viewz (Israel)

Jonathan Dagan - Chitara, Voce

Noa Lembersky - Voce

 Urijah - Trompeta, Chitara, Voce

 Yakir Ben-Tov - Clape

 
Tal Ronen - Tobe

Funk Factory (Romania)

Catalin Hutanu - clape

Alex Hutanu - saxofon alto & tenor

George Hotin - saxofon alto

Giani Hotin - trompeta

Andrei Hancu - tobe

Indigo Band (Serbia)

Sanja Jojić - voce

Ivan Radović - chitara

Srećković Srećko - saxofon

Milan Rakonjac - chitara bas

Dragan Stojković - tobe

Horia Brenciu Orchestra (Romania)

Horia Brenciu - voce

Cristian Cretu - chitara

Iulian Corlatean - chitara bass

Marius Vaduva - keyboard

Eduard Nicolae - keyboard, percutie

Sergiu Berindei - tobe

Horatiu Bosca - trompeta

Cuni Padron Harvis - trompeta

Cornel Oancea - trombon

Nicolae Tanase - saxofon

Andreea Miclici - backing vocal

Anca Florescu - backing vocal

Zum (Romania, Cuba)

Anca Petcu - voce

Harvis Cuni Padron - trompeta

Radu Draganescu - keyboards

Bujor Stoicovici - bass

Robert Magheti - tobe

Ramon Valle Trio (Cuba)

Ramon Valle - pian

Omar Rodriguez Calvo - bass

Owen Hart jr. - tobe

Geta Burlacu Band

Geta Burlacu - voce

Petru Haruta - trompeta

Vladimir Colesnikov - chitara

AlexCalancea - bass

Vadim Tichisan - tobe

Beata Przybytek Quintet (Polonia)

Beata Przybytek - voce

Tomasz Kupiec - bass

Bogusław Kaczmar - pian

Marcin Żupański - saxofon tenor

Bartosz Staromiejski - percutie

Manfred Weinberger & Billy Bontas Quartet (Germania)

Manfred Paul Weinberger - trompeta, flugel

Primus Siter - chitara

Cristian Wendt - bass

Billy Bontas - tobe

Sam Newsome & Lucian Ban “The RO – USA Jazz Suit”

Sam Newsome - saxofon

Lucian Ban - pian

Alex Harding - saxofon, clarinet bass

Brad Jones sau Ugonna Okegwo - contra bass

Willard Dyson - tobe


Kenny Garrett Quartet (USA)

Kenny Garrett - saxofon

Kona Khasu - bass

Johnny Mercier - organ

Nathan Webb - tobe

Guilty Lemon (Romania)

Sarkadi Gabriel - chitara

Adrian Ban - tobe

Mihaela Patan - voce

Mihai Patan - clape

Sergiu Bodescu - chitara bas

Benni Chawes Quintet (Danemarca)

Benni Chawes - voce

Kasper Tagel - bass

Snorre Kirk - tobe

Christoffer Sten Møller - keyboards, pian

Nils Tobias Wiklund - trompeta

Yuri Honing Acoustic Quartet (Olanda)

Yuri Honing - saxofon

Wolfert Brederode - pian

Joost Lijbaart - tobe

Tony Overwater - bass acustic


Jazz Bigband Graz (Austria)

Horst Michael Schaffer - trompeta, fluegel, voce, compozitie

Heinrich von Kalnein, Robert Friedl, Johannes Enders, Herb Berger, Martin Harms - reeds

Bernhard Nolf, Axel Mayer, David Jarh - trompeta

Reinhard Summerer, Christophe Schweizer, Philip Yaeger, Wolfgang Tischhart - trombon

Uli Rennert - keyboards, chitara, sampling

Oliver Kent - pian

Henning Sieverts - bass, violoncel

Gregor Hilbe - tobe

Barbara Buchholz - theremin

Eduard Jak Neumann “Curtainbust” (Romania)

Eduard Jak Neuman - saxofon

Tavi Scurtu - tobe

Csaba Santa - bass

Dan Alex Mitrofan - chitara